Oferta
Umówione wizyty proszę odwołać telefonicznie lub SMSowo przed terminem sesji.
Konsultacja psychologiczna jest to pierwsze spotkanie z psychologiem, na którym psycholog ma możliwość poznania przeżywanych trudności klienta. Podczas pierwszej konsultacji zostaje sporządzony szczegółowy wywiad odnośnie dziecka.
Przebieg terapii psychologicznej jest indywidualnie dostosowywany do każdej osoby.
Metoda Warnkego to skuteczna terapia dysleksji, jest to trening słuchowy, wzrokowy i motoryczny. Stosowana jest również u dzieci z niedosłuchem centralnym. Koncentruje się na przyczynach dysleksji, a nie tylko na jej objawach. W atrakcyjny dla dzieci i nowoczesny sposób usprawnia, automatyzuje i koryguje deficyt w centralnym przetwarzaniu spostrzeżeń. Poprawia koordynację półkul mózgowych. Ćwicząc poszczególne funkcje na poziomie bazowym, uzyskuje się poprawę na poziomie umiejętności czytania i pisania.
DLA KOGO PRZEZNACZONA JEST METODA?
Metoda przeznaczona jest do pracy z dziećmi i osobami dorosłymi, u których występują trudności w zakresie prawidłowego czytania, pisania i mówienia. Z metody tej korzystają również osoby z zaburzeniami koncentracji uwagi, pamięci, koordynacji wzrokowo-ruchowej. Do treningu zapraszamy osoby od 6 roku życia do 99 lat.
Ocena psychologiczna oraz opinia psychologiczna sporządzana jest na prośbę rodzica. W celu wystawienia oceny lub opinii proszę o informację przed spotkaniem.
Cykl 10 spotkań po 3 godziny zegarowe (przy uzbieraniu grupy min. 5 osób)
Cytat Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Główne motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców brzmi: Wychowywać to kochać i wymagać. Ucząc umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie program jednocześnie przyczynia się do budowania silnej więzi między rodzicami a dziećmi, co (zgodnie z wynikami badań J. D. Hawkinsa) sprawia, że jest on także programem profilaktycznym. Program w dużej części bazuje na cyklu książek A. Faber i E. Mazlish pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, „Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, żeby samemu żyć z godnością”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci. Twoja droga do szczęśliwej rodziny”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole”, „Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały” (Wydawnictwo Media Rodzina).